Odoo image and text block

start2act

Angażowanie europejskich start-upów oraz nowopowstałych MŚP w działania prowadzące do użytkowania energii w sposób zrównoważony  
(Engaging European Start-ups and Young SMEs for Action for Sustainable Energy)

start2act.eu


Aktualności


o projekcie


materiały do pobrania


Kontakt


Aktualności

Odoo image and text block

KONKURS DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Możesz zmniejszyć zużycie energii w biurze nawet o 20%, korzystając z prostych i beznakładowych środków zalecanych przez START2ACT. Obniż rachunki, zaangażuj pracowników i wygraj nagrody w konkursie START2ACT Oszczędzaj energię w biurze!

Czy podejmiesz wyzwanie START2ACT? Zgłoszenie do konkursu zajmie Ci tylko kilka minut. Więcej informacji tutaj.

Odoo image and text block

baza wiedzy o oszczędzaniu energii

Baza wiedzy jest punktem wyjścia dla menadżerów i pracowników MŚP, którzy postanowili zredukować koszty działania swojej firmy. Zawiera porady, narzędzia i gotowe rozwiązania dotyczące efektywności energetycznej w firmie i w domu.  Więcej informacji tutaj .

Odoo image and text block

Śniadanie BiznEsowe

Śniadania Biznesowe są elementem projektu, którego celem jest angażowanie europejskich startupów oraz nowopowstałych MŚP w działania prowadzące do użytkowania energii w sposób zrównoważony.

o projekcie

Projekt START2ACT ma na celu zmniejszenie zużycia energii w krajach UE poprzez zmianę zachowań konsumentów energii w ich codziennym życiu, przede wszystkim w swoim miejscu pracy. Projekt skierowany jest do startup’ów oraz małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) działających nie dłużej niż 5 lat, które podejmą działania w zakresie efektywności energetycznej. 

Choć pojedyncze MŚP i startupy zużywają na swoje potrzeby niewielkie ilości energii, to biorąc pod uwagę, że w Europie działa ich ponad 20 mln, skala ich oddziaływania na środowiska jest ogromna. Zaangażowanie rozpoczynających działalność przedsiębiorstw jest niezbędne w celu osiągnięcia unijnych celów 20-20-20. W prawie każdym przedsiębiorstwie istnieje potencjał, aby skutecznie zmniejszyć koszty zużycia energii. 

Potencjał ten zostanie wykorzystany w projekcie. Przedsiębiorcy otrzymają zestaw innowacyjnych działań edukacyjnych. Ważnym obszarem interwencji, mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej poprzez zmianę zachowań, jest sprzęt biurowy. Pochłania on około 15% całej energii elektrycznej zużywanej w biurach. Udział ten ma wzrosnąć do 2020 r. do 30%. 

W ramach projektu START2ACT zaproponowano przedsiębiorcom rozwiązania oferujące duży potencjał oszczędności energii i pieniędzy. Nie są one często wdrażane ze względu np. na brak wiedzy jak je stosować w praktyce oraz z powodu niewystarczającego zaangażowania ludzi we wprowadzanie dobrych nawyków w życiu codziennym. Projekt ma również na celu zachęcić do stosowania „zielonych zakupów” sprzętu biurowego, elementów wyposażenia pomieszczeń (HVAC, oświetlenie, etc.) oraz towarów i usług.

Czas trwania: 3 lata, od 1 marca 2016 r. do 28 lutego 2019 r.

Działania

• Ocena stanu obecnego w celu zidentyfikowania potrzeb przedsiębiorców. Aby lepiej ukierunkować działania projektu, przeprowadzono badania w ośmiu krajach uczestniczących w projekcie. Dodatkowo badana będzie skuteczność działań projektu START2ACT w wykształcaniu dobrych nawyków przedsiębiorców związanych z oszczędzaniem energii. Na tej podstawie dokonana zostanie ocena i możliwe będzie zrozumienie zachowań konsumentów energii w odniesieniu do osiągniętych oszczędności energii z uwzględnieniem segmentów konsumenckich.

• Interaktywna platforma internetowa – stanowi kompleksową bazę wiedzy, zawiera kurs e-learningowy, konkurs na oszczędzanie energii, forum wymiany informacji w łatwo dostępnej i przyjaznej dla użytkownika odsłonie.

• Szkolenia dla małych i średnich przedsiębiorstw – obejmują szkolenie na miejscu dla firm, e-learning i organizację warsztatów w formie śniadań biznesowych.

• Działania dla startupów – polegają na budowaniu zdolności i umiejętności innowacyjnych. Celem takich działań jest umożliwienie początkującym przedsiębiorcom opanowanie umiejętności świadomego stosowania zasad poszanowania i zarządzania energią, jakie należy stosować przy rozwijaniu innowacyjnych pomysłów, a także tworzenia strategii biznesowych. Zapraszamy na stronę internetową projektu: start2act.eu

materiały do pobrania

Kontakt

karolina loth-babut

Kierownik projektu

e-mail: kloth@kape.gov.pl