Narada obywatelska o kosztach energii – czyli jak wspólnie i oddolnie kształtować polityki publiczne dotyczące ubóstwa energetycznego
Krajowa Agencja Poszanowania Energii zaprasza na „Spotkanie z ekspertem KAPE”, cykl cotygodniowych webinariów poruszających szeroką tematykę związaną z efektywnością energetyczną, ochroną środowiska oraz aktualne wyzwania i problemy z dziedziny przemysłu, budownictwa oraz gospodarki niskoemisyjnej. Jesteśmy otwarci na sugestie i podpowiedzi naszych uczestników, dzięki czemu każde Spotkanie z ekspertem KAPE stanowi niezwykłe forum wymiany doświadczeń, odpowiadając na potrzeby nam zgłaszane.
Podczas spotkania "Narada obywatelska o kosztach energii – czyli jak wspólnie i oddolnie kształtować polityki publiczne dotyczące ubóstwa energetycznego" nasi eksperci przedstawią:
- Stoczniowy, “inny pomysł na demokrację” - innypomyslnademokracje.pdf (stocznia.org.pl)
- Dlaczego trzeba rozmawiać o ubóstwie energetycznym i co chcemy osiągnąć?
- Jak można włączyć się do narady i dlaczego warto?
- Pierwszy ogólnopolski panel obywatelski - czemu ma służyć?
![](/web/image/4881-bcbcd06c/mariaperchuc.jpeg)
Maria Perchuć-Żółtowska
Fundacja Stocznia
Specjalistka ds. partycypacji obywatelskiej, posiada ponad 10-letnie doświadczenie pracy w organizacjach pozarządowych. Specjalistka w projektowaniu i prowadzeniu projektów i procesów partycypacyjnych, organizowaniu sieciowania, peer-learningu, seminariów i szkoleń dla praktyków partycypacji. Przez kilka lat koordynowała projekty unijne, poświęcone organizacji konsultacji społecznych dokumentów planistycznych w samorządach, zaangażowana w liczne lokalne procesy partycypacyjne i dialogowe. Pracuje w programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy w obszarze dot. angażowania obywateli i obywatelek w sprawy publiczne i działania społeczne.
![](/web/image/4882-74917eed/marcingorecki.jpeg)
Marcin Górecki
Fundacja Stocznia
Specjalista ds. partycypacji obywatelskiej, absolwent nauk politycznych i filozofii w Szkole Filozofii XX wieku Tadeusza Gadacza, stypendysta Międzynarodowego Stypendium Parlamentu Niemieckiego i Stowarzyszenia Naukowo-Kulturalnego w Europie Środkowej i Wschodniej GFPS na Uniwersytecie Karola Eberharda w Tybindze. Zawodowo zajmował się partycypacją społeczną, animacją społeczną i edukacją o prawach człowieka. W Fundacji Stocznia pracuje w zespole partycypacji obywatelskiej, gdzie zajmuje się przede wszystkim wspieraniem samorządów lokalnych w prowadzeniu konsultacji społecznych.
Udział w naszych webinariach jest bezpłatny. Linki do poszczególnych spotkań na platformie MS Teams wysyłamy zarejestrowanym Uczestnikom w korespondencji mailowej (nie jest wymagane posiadanie konta na Teams).
Zachęcamy do skorzystania z wiedzy i wsparcia ekspertów KAPE!
Wspólnie możemy Więcej!
Zespół Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.