Wpływ pakietu „Fit for 55” na MŚP

Webinarium w ramach projektów DEESME2050 oraz KNOWnNEBs

Rejestracje są zamknięte

WEBINARIUM DLA MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW - najważniejsze zagadnienia dotyczące obowiązków MŚP w zakresie efektywności energetycznej

Pakiet „Fit for 55” wyznacza ambitne cele redukcji emisji, które wymagają aktywnego zaangażowania również od MŚP. Niezbędne będzie zapewnienie im odpowiedniego wsparcia – zarówno finansowego, jak i doradczego – aby mogły efektywnie dostosować się do nowych regulacji, zmniejszyć swój ślad węglowy i jednocześnie zachować konkurencyjność na rynku.

Pakiet „Fit for 55” (F55) to strategiczna inicjatywa Unii Europejskiej mająca na celu osiągnięcie redukcji emisji gazów cieplarnianych o co najmniej 55% do 2030 roku. Dostosowanie się do nowych regulacji, takich jak rozszerzenie systemu ETS2 (Emissions Trading System), stawia przed MŚP wiele wyzwań, ale także otwiera możliwości transformacji w kierunku zrównoważonego rozwoju.

W ramach realizacji projektów DEESME 2050 oraz KNOWnNEBs zapraszamy na webinarium „Wpływ pakietu Fit for 55 na MŚP”. W trakcie spotkania nasi eksperci omówią następujące zagadnienia:

  • Ślad węglowy przedsiębiorstwa - dyrektywy unijne i wymagania rynkowe
  • Ślad węglowy budynków - nowe regulacje
  • Audyty energetyczne w MŚP - nowe obowiązki
  • Projekty DEESME2050 i KNOWnNEBs - jak z nich skorzystać?
  • Możliwości wsparcia MŚP po wprowadzeniu ETS2 (dyskusja)


EKSPERT

Dr hab. inż. Arkadiusz Węglarz

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

Profesor na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, Doradca Zarządu ds. Gospodarki Niskoemisyjnej w Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A., Wiceprezes Zarządu Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Współautor około dwustu publikacji naukowych, kilkudziesięciu opracowań technicznych i artykułów prasowych o tematyce budowlanej i efektywności energetycznej w gospodarce. Autor licznych (około 112) ekspertyz dla: Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Środowiska, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Polskich Sieci Energetycznych, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, NFOŚiGW. Kierownik lub główny wykonawca projektów realizowanych w ramach programów: Phare, Save, 5PR, 6PR, IEE, Horyzont, bilateralnych. Członek Komitetu Technicznego 307 w PKN. Członek Grupy Roboczej Krajowej Inteligentnej Specjalizacji nr 5. „Inteligentne i energooszczędne budownictwo”. Członek Komitetu Monitorującego Przedsięwzięcia prowadzone przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w trybie innowacyjnych zamówień publicznych z zakresu Europejskiego Zielonego Ładu. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP za osiągnięcia w dziedzinie efektywności energetycznej w budownictwie.

EKSPERT

Maja KOPER

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

Specjalistka w Departamencie Efektywności Energetycznej i Transformacji Energetycznej KAPE S.A. Specjalizuje się w wykonywaniu analiz energetycznych budynków, obliczaniu śladu węglowego budynków oraz organizacji. Prowadzi szkolenia i warsztaty z obliczania śladu węglowego organizacji.

EKSPERT

Kamil KAMIŃSKI

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

Ekspert ds. efektywności energetycznej w Krajowej Agencji Poszanowania Energiii. Posiada 10 letnie doświadczenie w zakresie poprawy efektywności energetycznej zdobyte w czołowych firmach audytorskich oraz dużych zakładach przemysłowych. 

Zapraszamy do rejestracji!

Udział w webinarium jest bezpłatny.


DEESME 2050 - Rozwój projektów związanych z efektywnością energetyczną w MŚP z myślą o europejskich celach 2050



KNOWnNEBs - Korzyści pozaenergetyczne w audycie energetycznym przedsiębiorstwa

Data & czas
czwartek
5 grudnia 2024
10:00 11:30 Europe/Warsaw
Położenie

MS Teams (online)

--MS Teams (online)--
--MS Teams (online)--
Znajdź kierunek
Organizator

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

(+48 22) 626 09 10
kape@kape.gov.pl
Udostępnij

Odkryj co ludzie widzą i mówią o tym wydarzenia oraz dołącz do konwersacji.