Spotkanie z ekspertem KAPE - Mieszkania komunalne za przekazanie gruntów pod budowę - efekty ustawy "lokal za grunt"

31.03.2021 11:00 do 31.03.2021 12:00 (Europe/Warsaw)

Warszawa, Polska

Typ biletu Termin rejestracji Kwota Ilość
Rejestracja wydarzenia 2021-03-31 11:00 Wolny

Krajowa Agencja Poszanowania Energii zaprasza na „Spotkanie z ekspertem KAPE”, cykl cotygodniowych webinarów poruszających szeroką tematykę związaną z efektywnością energetyczną, ochroną środowiska oraz aktualne wyzwania i problemy z dziedziny przemysłu, budownictwa oraz gospodarki niskoemisyjnej. Jesteśmy otwarci na sugestie i podpowiedzi naszych uczestników, dzięki czemu każde Spotkanie z Ekspertem KAPE stanowi niezwykłe forum wymiany doświadczeń, odpowiadając na potrzeby nam zgłaszane.

21 stycznia br. została podpisana przez prezydenta ustawa o rozliczaniu ceny lokali budynków w cenie nieruchomości zbywanych z gminnego zasobu nieruchomości, przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Jej efektem jest możliwość nabywania gruntów od gmin przez inwestorów w zamian za mieszkania lub inne lokale służące wspólnotom samorządowym.

Podczas warsztatu "Mieszkania komunalne za przekazanie gruntów pod budowę - efekty ustawy "lokal za grunt"" powiemy Wam:
➡ Jakie są modele współpracy pomiędzy gminą a inwestorem,

➡ O korzyściach dla samorządów i inwestorów,
➡ O dodatkowych zachętach dla gmin,

➡ O przykładach możliwych inwestycji

Naszymi ekspertami będą:
Antonina Kaniszewska - zastępca Dyrektora w Departamencie Gospodarki Niskoemisyjnej KAPE, ekspert w zakresie współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, przygotowywania dokumentów strategicznych dla gmin oraz kompleksowym kształtowaniem i wdrażaniem gospodarki niskoemisyjnej w gminach. Autorka oraz współautorka wielu opracowań tematycznych oraz ekspertyz związanych z poprawą efektywności energetycznej w budownictwie oraz zarządzaniem energią w gminach.
Michał Pierzchalski - dyrektor Pracowni projektów budownictwa energooszczędnego KAPE, ekspert w zakresie budownictwa energooszczędnego i niskoenergochłonnego. Doktor inżynier architekt, certyfikowany europejski projektant Passive House (PHI), autor publikacji naukowych dotyczących budownictwa energooszczędnego, prośrodowiskowego oraz analiz śladu węglowego w budownictwie.

Udział w naszych webinariach jest bezpłatny. Linki do poszczególnych spotkań na platformie MS Teams wysyłamy zarejestrowanym Uczestnikom w korespondencji mailowej (nie jest wymagane posiadanie konta na Teams).

Zachęcamy do skorzystania z wiedzy i wsparcia ekspertów KAPE!
Wspólnie możemy Więcej!

Zespół Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.

Gdzie

KAPE
Al. Jerozolimskie 65/79
    00-697 Warszawa
    Polska
(+48 22) 626 09 10
kape@kape.gov.pl

Kiedy

Od 31.03.2021 11:00
Do 31.03.2021 12:00

Organizator

KAPE
(+48 22) 626 09 10
kape@kape.gov.pl