Ogólnopolski panel obywatelski - narada obywatelska o kosztach energii

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. wraz z Fundacją Stocznia zaprasza do udziału w pierwszym ogólnopolskim panelu obywatelskim.

Rekrutacja

W ramach partnerstwa w projekcie Narada obywatelska o kosztach energii informujemy, że 12 września wspólnie z Fundacją Stocznia, rozpoczęliśmy rekrutację uczestników i uczestniczek pierwszego w naszym kraju ogólnopolskiego panelu obywatelskiego!

Naradź się z innymi tej jesieni

Może właśnie Ty otrzymasz szansę zabrania głosu jako przedstawiciel/-ka społeczeństwa? Nie bój się powiedzieć TAK i przekonaj się, że narada obywateli ma sens! Obywatelskiego głosu nie będzie można pominąć. Naradźmy się wspólnie, aby jak najmniej osób musiało dokonywać wyboru ogrzewać czy jeść!

Podczas panelu obywatelskiego 110 osób wybranych losowo spośród mieszkańców i mieszkanek Polski otrzyma jesienią wyjątkową możliwość wypowiedzenia się w imieniu nas wszystkich. Wiemy, że tylko różnorodna grupa jest w stanie wypracować rozwiązania akceptowane przez całe społeczeństwo.

Pozwól, aby Twój głos się liczył

Będziemy rozmawiać na temat rosnących kosztów energii i pogłębiającego się zjawiska ubóstwa energetycznego, ale nie musisz mieć eksperckiej wiedzy – dostarczymy ją w czasie spotkań. Liczy się przede wszystkim Twoja chęć, by naradzić się wspólnie i wydać “werdykt”. Właśnie on, w formie rekomendacji Polek i Polaków, będzie przekazany wpływającym na kształt polityk publicznych.

  • poświęć 5 dni (2 weekendy w Warszawie i jedno popołudnie on-line)
  • zdobądź wiedzę
  • naradź się z takimi jak Ty obywatelami i obywatelkami z całej Polski
  • wpłyń na poprawę sytuacji osób w kryzysie ubóstwa energetycznego

Za poświęcony czas otrzymasz wynagrodzenie, a koszty podróży i pobytu w Warszawie zostaną pokryte.

Dowiedz się więcej o pierwszym ogólnopolskim panelu obywatelskim i partnerach projektu: https://naradaoenergii.pl/panelisci/Udostępnij ten wpis
Scenariusze lekcji i materiały edukacyjne dla szkół podstawowych
Label2020