Obliczanie śladu węglowego organizacji - zapisz swoją firmę na warsztaty z KAPE
Raportowanie ESG

Świadome prowadzenie przedsiębiorstwa w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju stanowi dla przedstawicieli świata biznesu wielkie wyzwanie, które jest wyznaczane i pobudzane pakietem legislacji od instytucji unijnych. Pakiet „fit for 55”, RepowerEU, taksonomia UE czy dyrektywy CSRD, TFCD to tylko niektóre z aktów prawnych z którymi każda firma musi się zapoznać i zacząć wdrażać w swoich działaniach. Wszystkie duże przedsiębiorstwa w najbliższych latach będą zobligowane do publikowania raportów niefinansowych (ESG). Podawane do publicznej wiadomości informacje o czynnikach środowiskowych, społecznych i korporacyjnych już dziś podlegają szczegółowej ocenie ze strony kluczowych interesariuszy, Klientów, funduszy inwestycyjnych, instytucji finansowych i ubezpieczeniowych, budując w ten sposób wiarygodną i konkurencyjną pozycję firmy na rynku.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom płynącym od przedsiębiorców, wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) organizujemy kolejną serię warsztatów z obliczania śladu węglowego organizacji. W raportowaniu niefinansowym (ESG) ślad węglowy stanowi jeden z kluczowych wskaźników środowiskowych.

Warsztaty skierowane są przed wszystkim do przedstawicieli organizacji odpowiedzialnych za zrównoważony rozwój (w tym tematykę ESG), ochronę środowiska, inwestycje, relacje inwestorskie oraz do osób nastawionych na rozwój firmy wobec nowych wyzwań w obszarze cyfryzacji i transformacji energetycznej. Zapraszamy także kadrę zarządzającą planującą dekarbonizację swojej firmy. Spotkania poprowadzą eksperci z Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.

Dzięki udziałowi w warsztatach organizacje:

  • zdobędą kompetencje jak stosować metodykę obliczania śladu węglowego;
  • zbadają ślad węglowy swojej organizacji;
  • pozyskają materiały i narzędzia do zbierania danych, obliczania śladu węglowego, raportowania;
  • poznają rozwiązania redukcyjne w organizacji;
  • nauczą się wdrażać rozwiązania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Zainteresowani warsztatami mają do wyboru 3 formaty programu: warsztaty grupowe dla zespołów, warsztaty grupowe dla osób indywidualnych oraz personalizowane warsztaty odpowiadające na potrzeby firmy. 

Start II edycji warsztatów został zaplanowany na 4 października 2022, a III edycji na 15 listopada 2022. Warsztaty mają charakter komercyjny, a liczba miejsc jest ograniczona.

Pełna oferta warsztatowa: https://pfrsa.pl/warsztat-esg.html?zakladki=grupowezespoly

Komunikat prasowy: https://pfrsa.pl/aktualnosci/zbuduj-kompetencje-w-organizacji-potrzebne-do-wyliczania-sladu-weglowego-warsztaty-esg.html


Zachęcamy również do uczestnictwa w przygotowanym przez PFR kursie online "Raportowanie ESG w praktyce", który pozwala rozszerzyć wiedzę na temat raportowania niefinansowego oraz zapoznać się z najlepszymi praktykami od pionierów ESG w Polsce. Eksperci Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. przedstawili w nim praktyczne wskazówki dotyczące monitorowania śladu węglowego organizacji i wyboru doradcy w zakresie przygotowania raportu ESG.

 
 

Zapisy na kurs: https://kursy.pfr.pl/product/raportowanie-esg-w-praktyce/

Skontaktuj się z ekspertami KAPE i zadbaj o zrównoważony rozwój Twojego przedsiębiorstwa.Share this post
Warsztaty dla JST - transformacja energetyczna w ciepłownictwie
Konkurs "Najbardziej innowacyjny energetycznie samorząd"