Modernizacja źródeł ciepła oraz gospodarki ściekowej na terenie miasta Kolno
KAPE dla UM Kolno oraz SM Mlekpol

Mamy przyjemność poinformować, że Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. podpisała umowę z Miastem Kolno i ze Spółdzielnią Mleczarską Mlekpol w Kolnie na wykonanie usługi polegającej na opracowaniu koncepcji techniczno-ekonomicznej dla zadania pn.: „Modernizacja źródeł ciepła oraz gospodarki ściekowej na terenie miasta Kolno”.

Przedmiotem analizy są: Ciepłownia Miejska należąca do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Kolnie, Kotłownia zakładowa Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol, Miejska Oczyszczalnia Ścieków należąca do PUK w Kolnie oraz Oczyszczalnia Ścieków należąca do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol.

W trzech etapach zostanie wykonana: analiza techniczna i rynkowa istniejącego stanu gospodarki cieplnej oraz oczyszczania ścieków, analiza wariantowa możliwych kierunków modernizacji źródeł ciepła oraz oczyszczalni ścieków, analiza ekonomiczna dla wybranych wariantów oraz określenie optymalnego modelu finansowania inwestycji i funkcjonowania organizacyjnego. Celem projektu jest dokonanie takich zmian w instalacjach i zarządzaniu infrastrukturą, żeby przy minimalnych nakładach inwestycyjnych i kosztach operacyjnych zapewnić czystą energię dla Miasta i oczyścić ścieki komunalne i przemysłowe. 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii z wizyty studyjnej przeprowadzonej u Klienta.


Share this post
"Aspirujący innowator roku w Ciepłownictwie" - konkurs rozstrzygnięty!
KAPE partnerem konkursu " Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd"