GOODWARM - APLIKACJA DO SZYBKIEGO AUDYTU ENERGETYCZNEGO BUDYNKU
KAPE PARTNEREM MERYTORYCZNYM PROJEKTU
  Na niedawnym szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow (Szkocja), Laboratorium EE zaprezentowało aplikację Goodwarm, mającą służyć do szybkich pomiarów efektywności energetycznej budynków bez specjalistycznej wiedzy i profesjonalnego audytu energetycznego. Wsparcie merytoryczne projektu zapewnia Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.  Obecnie spółki aktywnie współpracują przy rozwijaniu narzędzia Goodwarm, by wspólnymi siłami skomercjalizować narzędzie na rynkach europejskich. Czym zatem jest GOODWARM i dlaczego wzbudził takie zainteresowanie na największym szczycie klimatycznym na świecie?

  OGÓLNIE O GOODWARM

  GOODWARM ma pomóc mieszkańcom budynków o niskiej efektywności energetycznej. Więcej niż 1/4 energii konsumowanej w Unii Europejskiej pochodzi z sektora mieszkalno - komunalnego, a bardzo powszechną barierą dla zmiany parametrów budynku jest brak informacji na temat jego kondycji w kontekście wydajności energetycznej. Wspierany sztuczną inteligencją i oparty na dyskredytacji geometrycznej algorytm GOODWARM pozwoli mieszkańcom w krótkim czasie i przy ograniczonej ilości prostych informacji (a więc bez konieczności fizycznego zaangażowania audytorów energetycznych) ocenić efektywność energetyczną budynku i zarekomenduje dla niego optymalne rozwiązania termomodernizacyjne. Dokładność algorytmu wynosi 93% w porównaniu z płatnym, czasochłonnym i kosztownym audytem przeprowadzonym przez specjalistę.

  JAK TO DZIAŁA?

  W praktyce wygląda to tak, że użytkownik GOODWARM uzupełnia kilka podstawowych parametrów budynku, najczęściej bardzo dobrze mu znanych, jak na przykład: powierzchnia użytkowa, liczba kondygnacji, wysokość kondygnacji, rok budowy budynku, jego lokalizacja, średnia temperatura w budynku, informacje związane z kształtem domu i dachu oraz źródło ciepła wraz z rodzajem paliwa. W efekcie właściciel lub zarządca budynku otrzymuje diagnozę zużycia energii w budynku (roczne zapotrzebowanie na energię cieplną), jego standard energetyczny, poziom emisji CO2 oraz informację jak te wskaźniki mają się do innych budynków w kraju.
  (...)


  Po wszystkie informacje na temat aplikacji oraz planów na jej rozwój odsyłamy na:
  https://energia0.pl/efektywnosc-energetyczna/technologie/item/839-aplikacja-goodwarm
  oraz na stronę projektu https://www.thegoodwarm.com/


  Share this post
  OGŁOSZENIE RADY NADZORCZEJ KAPE S.A.
  WSZCZĘCIE POSTĘPOWANIA KWALIFIKACYJNEGO