Eksperci KAPE zapraszają na warsztaty z obliczania śladu węglowego organizacji
Raportowanie ESG - Współpraca z PFR

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorstw w zakresie obowiązków sprawozdawczych związanych z raportowaniem niefinansowym oraz konsekwencji jakie zmiany klimatu już w tej chwili wywierają wpływ na świat biznesu, wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) przygotowaliśmy warsztaty z obliczania śladu węglowego organizacji. Publikacja danych dotyczących śladu węglowego jest jednym z kluczowych wskaźników środowiskowych w raportach ESG i w wielu przypadkach buduje wiarygodność firmy w oczach pracowników, potencjalnych inwestorów, klientów oraz pozostałych interesariuszy. Zapisy trwają do 11 maja, a start warsztatów już 18 maja.


W najbliższych latach przedsiębiorstwa będą musiały podjąć wzmożony wysiłek, aby sprostać wymogom postawionym Europie, w zakresie dekarbonizacji gospodarki. Zmiany klimatu już w tej chwili determinują decyzje w obszarze środowiskowym, kreują rozwiązania, angażują specjalistów z wielu dziedzin oraz kumulują ogromne środki finansowe na łagodzenie skutków zmian klimatycznych. W ostatnim czasie do KAPE zgłosiło się wiele firm, które nie do końca wiedzą co kryje się pod pojęciem raportowania niefinansowego, czym jest ślad węglowy organizacji i jak to wpływa na prowadzony przez nich biznes. 

Warsztaty „Obliczanie Śladu Węglowego w organizacji” zostały przygotowane, aby pomóc organizacjom w obliczaniu śladu węglowego, będącego ważną częścią raportu ESG, a także znalezieniu sposobu na jego zminimalizowanie. Program warsztatów powstał na bazie wiedzy ekspertów zajmujących się ESG z Krajowej Agencji Poszanowania Energią, którzy również poprowadzą serię warsztatów.

Dzięki udziałowi w warsztacie organizacje:

  • zdobędą kompetencje jak stosować metodykę obliczania śladu węglowego;
  • zbadają ślad węglowy swojej organizacji;
  • pozyskają materiały i narzędzia do: zbierania danych, obliczania śladu węglowego, raportowania;
  • poznają rozwiązania redukcyjne w organizacji oraz wpłyniecie na zrównoważony rozwój Waszej firmy.

Praktyczny program warsztatów pozwoli poznać ślad węglowy firmy, dowiedzieć się jak go poprawnie raportować oraz skorzystać z dodatkowego doradztwa ekspertów.

Zapraszamy również na spotkanie wprowadzające do warsztatów. Podczas wydarzenia opowiemy: co to jest ESG, jakie firmy dotknie raportowanie, czym jest ślad węglowy i jak go mierzyć oraz omówimy przebieg warsztatów. Spotkanie on-line odbędzie się 10 maja w godz. 13:00-14:00, na które można dołączyć poprzez zapisanie się pod linkiem.Share this post
Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych