Odoo - Sample 1 for three columns

przedszkole - ostrów wielkopolski

W projekcie budynku przedszkola szczególną wagę przywiązano do jakości środowiska wewnętrznego, mając na celu zdrowie, komfort i dobre samopoczucie dzieci oraz innych użytkowników.

Odoo - Sample 2 for three columns

energooszczędne przedszkole

Budynek charakteryzuje się niskim zapotrzebowaniem na energię użytkową do ogrzewania. W celu wykorzystania energii słonecznej do wspomagania przygotowania C.W.U. dla budynku przewidziana została instalacja solarna.

Odoo - Sample 3 for three columns

dom zeroenergetyczny

Dom charakteryzuje się niemal zerowym zużyciem energii, czyli zużywa tyle energii ile jest w stanie wyprodukować. Zapotrzebowanie na energię jest w nim sprowadzone do standardu pasywnego, czyli około 15 kWh/m2/rok.

Odoo - Sample 1 for three columns

dom wielorodzinny

Rozrzeźbienie bryły ma na celu zapewnienie dostępu światła słonecznego budynkom na sąsiednich działkach oraz zharmonizowanie projektowanego obiektu z innymi budynkami, cechującymi się zróżnicowaną wysokością.

Odoo - Sample 2 for three columns

komfortowy Dom pasywny NF15

Wraz z Grupą Saint-Gobain zrealizowaliśmy wzorcowy dom energooszczędny w standardzie NF15 NFOŚiGW oraz Multi-Comfort Saint-Gobain. KAPE było odpowiedzialne za stworzenie projektu architektoniczno-budowlanego.

Odoo - Sample 3 for three columns

budynek mieszkalny z lokalami socjalnymi

Aby zapewnić wysoką efektywność energetyczną oraz niskie koszty budowy zaprojektowano budynek o prostej i zwartej formie. Wejścia do lokali znajdują się od strony północnej, natomiast część południowa posiada duże przeszklenia.
Odoo - Sample 1 for three columns

Budynek mieszkalny wielorodzinny z 24 lokalami socjalnymi

Architekci zaprojektowali budynek 4 kondygnacyjny, niepodpiwniczony w standardzie energooszczędnym. Priorytetem projektowym architektów były niskie koszty budowy i eksploatacji budynku oraz efektywność energetyczna. Ponadto przyjęto następujące założenia:
- dostępność budynku i terenu dla osób z ograniczoną sprawnością (osoby niepełnosprawne oraz starsze),
- zwarta energooszczędna bryła,
- brak kondygnacji podziemnej (niższe koszty i krótszy czas realizacji),
- trwałe i wandaloodporne elementy budynku,
- zastosowanie odnawialnych źródeł energii (OZE) do bilansowania energii dla części wspólnych obiektu.

Odoo - Sample 2 for three columns

Pasywny budynek biurowy PWiK Ząbki

Budynek Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ząbkach jest budynkiem trzykondygnacyjnym niepodpiwniczonym. Budynek o powierzchni użytkowej 1190 m2. Budynek uzyskał dofinansowanie z Programu Priorytetowego Lemur dla klasy energetycznej A. Ogrzewanie budynku przy wykorzystaniu pompy ciepła z dolnym źródłem w postaci wody wodociągowej.

Odoo - Sample 3 for three columns

Energooszczędny budynek Nadleśnictwa LP w Olkuszu

Zaprojektowano budynek w technologi drewna masywnego CLT/X-lam. Jest to budynek dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony. Na dachu zaprojektowana została instalacji paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 17,64 kWp. Jest to najprawdopodobniej pierwszy budynek użyteczności publicznej wzniesiony w tej technologii w Polsce.