Audyty energetyczne dla dużych przedsiębiorstw

Wykonujemy audyty energetyczne, które umożliwiają redukcję zużycia energii, obniżenie kosztów zakupu energii oraz zwiększenie konkurencyjnej pozycji przedsiębiorstw na rynku.

Skontaktuj się z nami

Obowiązkowy audyt energetyczny

Obowiązkowy audyt energetyczny musi zostać przeprowadzony w dużych przedsiębiorstwach zgodnie z wymogami normy PN-EN 16247 i Ustawy o efektywności energetycznej, która weszła w życie 1 października 2016 roku. Audyt energetyczny pozwala na zdiagnozowanie obszarów, w których można dokonać optymalizacji i wprowadzić kontrolę zużycia energii w przedsiębiorstwie. Zgodnie z normą PN-EN 16247 przedsiębiorstwa powinny zaplanować inwestycje, pozwalające na zwiększenie efektywności firmy. Środki na inwestycje mogą być pozyskiwane dużo sprawniej dzięki modernizacji systemu tzw. białych certyfikatów. Pozwalają one na zwrot części poniesionych kosztów inwestycyjnych, ilość uzyskiwanych środków uzależniona jest od wielkości efektu energetycznego, a nie od skali inwestycji.

Przygotowanie dokumentacji pozwalającej na uzyskanie białych certyfikatów, a także audyt obowiązkowy przedsiębiorstwa pod kątem efektywności energetycznej, to usługi oferowane przez specjalistów KAPE - Krajowej Agencji Poszanowania Energii - która od ponad 20 lat działa na rynku efektywności energetycznej.

Odoo image and text block

Doświadczenie zdobyte w trakcie wielu lat działalności pozwala nam na zaoferowanie klientom przeprowadzenia szczegółowego audytu, zakończonego raportem, w ramach którego dokonana zostaje:

  • szczegółowa analiza zużycia energii w danym przedsiębiorstwie,

  • zbadanie procesów technologicznych oraz instalacji pomocniczych,

  • analiza obiektów budowlanych oraz transportu,

  • identyfikacja obszarów znaczących strat,

  • propozycja możliwości poprawy efektywności energetycznej.

Przeprowadzony w ten sposób audyt energetyczny pozwala na podjęcie decyzji o wdrożeniu w życie optymalnych rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej, dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta.
Audyty energetyczne wykonujemy zarówno dla dużych, jak i mniejszych firm, a także instytucji użyteczności publicznej. Ponad 20-letnie doświadczenie na rynku efektywności energetycznej pozwoliło nam na zdobycie zaufania naszych klientów, którzy doceniają wiedzę ekspertów KAPE, wychodzących naprzeciw indywidualnym oczekiwaniom i potrzebom każdej firmy. Dzięki temu udało nam się zbudować relacje wieloletnie, opierające się na wzajemnym zaufaniu i przekonaniu, że wspólnie możemy działać na korzyść szeroko rozumianej efektywności energetycznej.
Zobacz pełną ofertę dla branży przemysłowej