Audyty energetyczne dla dużych przedsiębiorstw

Wykonujemy audyty energetyczne, które umożliwiają redukcję zużycia energii, obniżenie kosztów zakupu energii oraz zwiększenie konkurencyjnej pozycji przedsiębiorstw na rynku.

Skontaktuj się z nami

spełnienie obowiązku audytu energetycznego przedsiębiorstwa

Z dniem 1 października 2016 r. weszła w życie nowelizacja Ustawy o efektywności energetycznej. Jeden z jej zapisów zobowiązuje wszystkie duże przedsiębiorstwa do wykonania audytów energetycznych.

Warto wspomnieć, że wykonanie audytu nie tylko spełni obowiązek ustawowy, ale może również pomóc kadrze zarządzającej w uzyskaniu cennych informacji o możliwych sposobach zoptymalizowania i kontroli zużycia energii w przedsiębiorstwie. KAPE rekomenduje wykorzystanie audytu obowiązkowego jako podstawy do planowania inwestycji efektywnościowych w przedsiębiorstwie. W przeprowadzeniu takich inwestycji pomoże z kolei znowelizowany system białych certyfikatów, w ramach którego decyzja o przyznaniu środków finansowych będzie podejmowana sprawniej. Należy jednak pamiętać, że nowy system pozwala starać się o środki jedynie na inwestycje planowane.

Specjaliści KAPE wykonują audyty efektywności energetycznej w zakładach produkcyjnych i oferują pomoc na każdym etapie działania. Zespół KAPE służy także kompleksową pomocą w przygotowaniu dokumentacji na rzecz białych certyfikatów.

Odoo image and text block

Wykonujemy audyty energetyczne przedsiębiorstw w oparciu o normę PN-EN  16247. Nasze audyty spełniają wymogi obowiązkowego audytu według Ustawy o efektywności energetycznej.
Standardowy raport z audytu obejmuje:

  • szczegółową analizę zużycia energii w przedsiębiorstwie,

  • procesy technologiczne oraz instalacje pomocnicze,

  • obiekty budowlane,

  • transport,

  • identyfikację obszarów znaczących strat,

  • propozycje możliwości poprawy efektywności energetycznej.

Wskazany zakres audytu może zostać rozszerzony oraz dopasowany do indywidualnych potrzeb partnera.
Zobacz pełną ofertę dla branży przemysłowej