Zrównoważony rozwój w biznesie - wyzwania

14.12.2021 10:00 do 14.12.2021 11:10 (Europe/Warsaw)

Warszawa, Polska

Typ biletu Termin rejestracji Kwota Ilość
Rejestracja wydarzenia 2021-12-14 10:00 Wolny

Gospodarka stoi przed wielkimi wyzwaniami w obliczu nieuchronnych zmian klimatycznych. W najbliższych latach przedsiębiorstwa będą musiały podjąć wzmożony wysiłek aby sprostać wymogom postawionym Europie, w zakresie ochrony klimatu oraz dekarbonizacji. Priorytety strategiczne UE oraz wynikające z nich zarówno unijne, jak i krajowe regulacje prawne już w tej chwili wywierają realny wpływ na działanie przedsiębiorstw. Z drugiej strony kadrze zarządzającej (w tym członkom Zarządów) brakuje wiedzy na temat europejskiej i polskiej strategii neutralności klimatycznej i jej wpływu na codzienne życie oraz prowadzony biznes. Ostatnie miesiące przyniosły również znaczny wzrost znaczenia raportowania niefinansowego w przedsiębiorstwach. Zarządy coraz odważniej wdrażają w swoich strukturach strategie ESG (z ang. Environemental. Social, Governance), powołują dedykowane ku temu zespoły w obszarach związanych z oddziaływaniem na środowisko, ładem społecznym oraz korporacyjnym.

Webinarium

Zapraszamy na webinarium pn. „Zrównoważony rozwój w biznesie – wyzwania”, dedykowane kadrze zarządzającej i poświęcone planowanym zmianom regulacyjnym w zakresie unijnej oraz polskiej polityki energetyczno-klimatycznej. Powiemy na nim o celach inwestycyjnych w OZE i efektywność energetyczną w odniesieniu do wyzwań związanych z zieloną transformacją, a wraz z naszym partnerem merytorycznym firmą Sapere, przedstawimy jakie działania należy podjąć aby sprostać obowiązkom sprawozdawczym w zakresie zrównoważonego rozwoju. 


Agenda spotkania:

GodzinaTemat
Prelegent
10:00 - 10:20
Uwarunkowania prawne „zielonej” transformacji
Zbigniew Szpak (Prezes Zarządu KAPE S.A.)
10:20 - 10:40
Kluczowe obszary i działania w kontekście neutralności klimatycznej
Marta Piątkowska (KAPE S.A.)
10:40 - 11:00
Raportowanie niefinansowe w oparciu o regulacje UE
Aleksandra Stanek-Kowalczyk (Sapere)
11:00 - 11:10
Biznes z klimatem - przedstawienie programu
Adam Ślusarz (KAPE S.A.)

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. promuje i wdraża europejskie standardy i praktyki w zakresie efektywności energetycznej. Naszym strategicznym celem jest wspieranie konkurencyjności polskiej gospodarki poprzez optymalne wykorzystanie energii w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju. Mamy wiedzę i doświadczenie poparte ponad 25 letnią działalnością w branży efektywności energetycznej oraz aktywnie promujemy wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Sapere to zespół doświadczonych ekspertów w obszarze raportowania i doradztwa biznesowego dotyczącego zrównoważonego rozwoju. Umiejętne połączenie wiedzy akademickiej z praktycznym doświadczeniem zdobywanym przez kilkanaście lat w pracy dla Klientów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, w największych globalnych firmach doradczych Dzięki temu, możemy dostarczamy najwyższej jakości kompleksowe usługi i dzielimy się ekspercką wiedzą.


Udział w naszym webinarze jest bezpłatny. Linki do spotkania na platformie MS Teams wysyłamy zarejestrowanym Uczestnikom w korespondencji mailowej (nie jest wymagane posiadanie konta na Teams).

Serdecznie zapraszamy!

Gdzie

KAPE
Al. Jerozolimskie 65/79
    00-697 Warszawa
    Polska
(+48 22) 626 09 10
kape@kape.gov.pl

Kiedy

Od 14.12.2021 10:00
Do 14.12.2021 11:10

Organizator

KAPE
(+48 22) 626 09 10
kape@kape.gov.pl