Zimowe wyzwanie START2ACT

oszczędzaj energię na ogrzewaniu

Jak u ciebie w firmie redukuje się koszty ogrzewania?

Czy wiesz, że obniżając temperaturę ogrzewania o 1˚C możesz zmniejszyć jego koszty o 8%?

Ogrzewanie w okresie zimowym pochłania w biurze nawet połowę kosztów energii. Zatem potencjał oszczędności energii oraz redukcji zanieczyszczeń powietrza jest ogromny.

Weź udział w zimowym wyzwaniu START2ACT i wygraj inteligentny głośnik Amazon Echo (z funkcją asystenta głosu Alexa). Wysłanie zgłoszenia zajmie Ci tylko 5 minut, a nagrodzonych zostanie dwóch zwycięzców.

Pięciu uczestników wygra także programator czasowy, który pomoże oszczędzać energię w pracy lub w domu. Każda startująca w konkursie firma otrzyma pakiet startowy START2ACT zgodnie z regulaminem konkursu.

 

Jak wziąć udział w konkursie?

 

KROK 1

 

KROK 2

 

KROK 3

Zrób zdjęcie lub nagraj film, na którym będzie widać jak Twoja firma redukuje koszty ogrzewania.

 

Opisz krótko te działania – wystarczy jedno zdanie lub akapit.

 

Wyślij wszystko na adres info@start2act.eu* lub na @START2ACT używając #S2Achallenge na Twittera lub Facebooka.

Konkurs jest już otwarty i zakończy się 8 marca 2018 r.

Jak można oszczędzać energię na ogrzewaniu?

Wymyśl swoje sposoby, albo skorzystaj z poniższych sugestii. Pokaż jak najwięcej działań i opisz je. Im więcej działań, tym większe szanse na wygraną. Punktowana będzie kreatywność!

  • Ustaw odpowiednią temperaturę: obniż temperaturę ogrzewania o 1˚C. Będzie to niemal niezauważalna zmiana, a pozwoli zaoszczędzić 8% kosztów ogrzewania.

  • Zmień firmowy dress code: pozwól pracownikom na mniej oficjalny sposób ubierania się, np. zakładanie ciepłych swetrów, kiedy nie mają spotkań z klientami.

  • Sprawdź stan budynku: upewnij się, że wszystkie jego elementy (ściany, podłogi, dachy, okna i drzwi) są w dobrym stanie. Upewnij się, że okna i drzwi są dobrze domknięte.

  • Zastosuj programator czasowy: użycie programatora sprawia, że ogrzewanie działa tylko wtedy, kiedy jest naprawdę potrzebne. Spróbuj zmienić ustawienia – ustaw ogrzewanie tak, aby rano włączało się pół godziny później i wyłączało pół godziny wcześniej na koniec dnia. Zaobserwuj, czy wpływa to na komfort pracy. Jeśli nie, pozostaw takie ustawienia. Obniżysz w ten sposób rachunek za ogrzewanie o 10%.

  • Odsłoń grzejniki: unikaj zastawiania grzejników meblami i innymi przedmiotami, ponieważ blokuje to dostęp ciepła do pomieszczenia.

Wykorzystaj powyższe wskazówki, aby wymyślić kolejne działania, które zmniejszą koszty energii w biurze. Odwiedź Bazę wiedzy START2ACT, aby dowiedzieć się więcej o oszczędzaniu energii w firmie i w domu.

Ocena zgłoszeń i przyznanie nagród

Zgłoszenia konkursowe będą oceniane na podstawie trzech kryteriów:

  • Różnorodność (ilość działań podjętych w wyznaczonym czasie),

  • Zaangażowanie (jak dużego zaangażowania wymagają działania, ilu angażują pracowników oraz kompleksowość działań),

  • Kreatywność (czy pomysły są nowe czy zaczerpnięte z zasugerowanej listy). 

Zwycięzca zostanie ogłoszony 19 marca 2018 r. Wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy START2ACT w ciągu czterech tygodni od podania adresu pocztowego.

* Zgłoszenia przysłane drogą mailową będą publikowane na stronie internetowej START2ACT i w mediach społecznościowych. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, podaj taką informację w wiadomości mailowej.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ.