Zapraszamy na webinaria

M-Benefits

Zapraszamy do wzięcia udziału w cyklu trzech bezpłatnych webinariów dotyczących efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach i nieenergetycznych korzyści towarzyszących działaniom poprawiającym efektywność energetyczną.

Standardowe podejście do projektów poprawy efektywności energetycznej zazwyczaj obejmuje wyłącznie aspekty energetyczne, które następnie determinują opłacalność inwestycji. Rozszerzona metodyka M-Benefits przewiduje dodatkowo identyfikację i kwantyfikację nieenergetycznych korzyści towarzyszących działaniom poprawiającym efektywność energetyczną, które nierzadko znacząco poprawiają wynik ekonomiczny przedsięwzięcia.

Jednogodzinne warsztaty odbędą się w dniach 13, 14 i 15 maja 2020 w godzinach 10:00-11:00 i zostaną poprowadzone przez dr inż. Ryszarda Wnuka i inż. Piotra Nowakowskiego z Krajowej Agencji Poszanowania Energii.

Tematy przewodnie webinariów:

Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach – 13 maja, w godz. 10:00-11:00
Dostęp TUTAJ

Metodyka identyfikacji i oceny nieenergetycznych korzyści wynikających z działań na rzecz poprawy efektywności energetycznej – Projekt M-Benefits - 14 maja, w godz. 10:00-11:00
Dostęp TUTAJ

Prezentacja i omówienie narzędzia do identyfikacji i oceny nieenergetycznych korzyści - 15 maja, w godz. 10:00-11:00
Dostęp TUTAJ

Szkolenia realizowane są w ramach międzynarodowego projektu „Multiple Benefits of Energy Efficiency” Komisji Europejskiej, którego wiodącym zagadnieniem jest identyfikacja i ocena różnorodnych korzyści wynikających z działań na rzecz poprawy efektywności energetycznej.