WIOSENNE WYZWANIE START2ACT

oszczędzaj energię na oświetleniu

Jest już wiosna, a dni coraz dłuższe. Jest to zatem najlepszy moment, aby zacząć oszczędzać energię jak najwięcej wykorzystując naturalne światło dzienne i ograniczając wykorzystanie oświetlenia sztucznego.

Korzystanie z naturalnego światła dziennego zmniejszy zużycie energii w firmie, poprawiając jednocześnie, jakość oświetlenia. Jest także lepsze dla zdrowia i pozytywnie wpłynie na samopoczucie i produktywność pracowników.

 

Czy chcesz podjąć wiosenne wyzwanie i wziąć udział w konkursie? Zajmie Ci to tylko minut!

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie?

 • Masz szansę wygrać inteligentny głośnik Amazon Echo z funkcją asystenta głosu Alexa

 • Dwaj zdobywcy drugiego miejsca otrzymają power bank na baterię słoneczną

 • Każda uczestnicząca w konkursie firma otrzyma pakiet startowy START2ACT i będzie promowana w Europie na stronie internetowej START2ACT i biuletynie (patrz poprzedni zwycięzcy i uczestnicy konkursu tutaj).

Warunki udziału w konkursie.

 

Jak wziąć udział w konkursie?

 

KROK 1

 

KROK 2

 

KROK 3

Zrób zdjęcie lub nagraj film, na którym będzie widać jak Twoja firma redukuje koszty oświetlenia.

 

Opisz krótko te działania – wystarczy jedno zdanie lub akapit.

 

Wyślij wszystko na adres info@start2act.eu* lub na @START2ACT używając #S2Achallenge na Twittera lub Facebooka.

Konkurs jest już otwarty i zakończy się 15 czerwca 2018 r.

Jak można oszczędzać energię na oświetleniu? Wymyśl swoje sposoby, albo skorzystaj z poniższych sugestii. Pokaż jak najwięcej działań i opisz je. Im więcej działań, tym większe szanse na wygraną. Punktowana będzie kreatywność!

Każdy pomysł to dobry pomysł, niezależnie od tego czy to proste działanie, czy też bardziej zaawansowany projekt.  

 

 • Zrób obchód po firmie: przejdź się po biurze rano, w południe i wieczorem i odnotuj które lampy zapalone są niepotrzebnie.
 • Oznacz wyraźnie wyłączniki światła: szczególnie te w rzadziej uczęszczanych pomieszczeniach, takich jak sale konferencyjne, magazyny i łazienki. Pobierz naklejki START2ACT ze strony internetowej START2ACT.
 • Wprowadź harmonogram gaszenia światła: sprawdź, kto jako ostatni każdego dnia opuszcza budynek. Upewnij się, że sprzątający i spóźnieni pracownicy wiedzą, których wyłączników światła muszą użyć wychodząc.
 • Upewnij się, że meble nie zasłaniają źródeł światła: przenieś wysokie szafki z dala od okien i nie umieszczaj ich bezpośrednio pod lampami.
 • Zredukuj nadmierne oświetlenie: jeśli poziom oświetlenia jest zbyt wysoki, usunięcie niepotrzebnych żarówek z opraw oświetleniowych, przyniesie natychmiastowe oszczędności energii.
 • Dbaj o czystość okien i opraw oświetleniowych: Bez regularnej konserwacji okien i opraw poziom oświetlenia może spaść nawet o 30% w ciągu 2-3 lat, co zmniejsza zdolność pracowników do efektywnej pracy i powoduje dodatkowe wykorzystanie sztucznego oświetlenia.

 

Wykorzystaj powyższe wskazówki, aby wymyślić kolejne działania, które zmniejszą koszty energii w biurze. Odwiedź Bazę wiedzy START2ACT, aby dowiedzieć się więcej o oszczędzaniu energii w firmie i w domu.

Sprawdź najnowsze informacje na naszym Forum.

 

Ocena zgłoszeń i przyznanie nagród

Zgłoszenia konkursowe będą oceniane na podstawie trzech kryteriów:

 • Różnorodność (ilość działań podjętych w wyznaczonym czasie),
 • Zaangażowanie (jak dużego zaangażowania wymagają działania, ilu angażują pracowników oraz kompleksowość działań),
 • Kreatywność (czy pomysły są nowe czy zaczerpnięte z zasugerowanej listy).

 

Zwycięzca zostanie ogłoszony 29 czerwca 2018 r. Wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy START2ACT w ciągu czterech tygodni od podania adresu pocztowego.

* Zgłoszenia przysłane drogą mailową będą publikowane na stronie internetowej START2ACT i w mediach społecznościowych. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, podaj taką informację w wiadomości mailowej.