Konkurs dla przedsiębiorców

start2acT

Możesz zmniejszyć zużycie energii w biurze nawet o 20%, korzystając z prostych i beznakładowych środków zalecanych przez START2ACT. Obniż rachunki, zaangażuj pracowników i wygraj nagrody w konkursie START2ACT Oszczędzaj energię w biurze!
Czy podejmiesz wyzwanie START2ACT? Zgłoszenie do konkursu zajmie Ci tylko kilka minut.

Dlaczego warto podjąć wyzwanie?

Do wygrania ekologiczny głośnik Bamboustics nie wymagający zasilania – jedno zgłoszenie daje Ci pięć szans na wygraną w comiesięcznym losowaniu nagród.
    
Zwycięzca konkursu otrzyma nowoczesny Energomonitor, który będzie świetnym wsparciem w efektywnym zarządzaniu energią.
    
Każda uczestnicząca w konkursie firma otrzyma pakiet startowy START2ACT i będzie promowana w Europie na stronie internetowej START2ACT i biuletynie (patrz poprzedni zwycięzcy i uczestnicy konkursu tutaj).

Warunki udziału w konkursie.

Jak wziąć udział w konkursie?

KRO 1

Zrób zdjęcie lub nagraj film, na którym będzie widać jak Twoja firma oszczędza energię

KROK 2

Opisz krótko te działania – wystarczy jedno zdanie lub akapit

KROK 3

Wyślij wszystko na adres info@start2act.eu* lub na @START2ACT używając #S2Achallenge na Twittera lub Facebooka

   Konkurs jest już otwarty i zakończy się 15 lutego 2019 r. Im wcześniej przystąpisz do konkursu, tym większa szansa, że wygrasz w losowaniu comiesięcznych nagród.

       Jak można oszczędzać energię?

       Wymyśl swoje sposoby na zredukowanie rachunków za energię, albo skorzystaj z poniższych sugestii. Każdy pomysł to dobry pomysł, niezależnie od tego czy to proste działanie, czy też bardziej zaawansowany projekt.

       - Spacer po firmie: Przespaceruj się po firmie rano, w południe i wieczorem, aby sprawdzić, które urządzenia są włączone, mimo że nikt ich nie używa. Użyj w tym celu check listy START2ACT. Sprawdź, jak można natychmiast zredukować ilość zużywanej energii.
            
       - Ogrzewanie i chłodzenie ma największy potencjał oszczędności. Zmniejszenie temperatury ogrzewania o zaledwie 1°C pozwala zaoszczędzić 8% energii, a zwiększenie temperatury chłodzenia o 1°C pozwala zaoszczędzić 3-4% energii. Dowiedz się więcej >>
            
       - Oświetlenie w „widoczny” sposób zużywa energię. Oznacz ogólnodostępne włączniki światła, zwłaszcza w rzadziej odwiedzanych pomieszczeniach, takich jak sale konferencyjne, magazyny i toalety. Użyj naklejek START2ACT. Dowiedz się więcej >>
            
       - Sprzęt biurowy zużywa więcej energii niż Ci się wydaje. Drukarki, ekspresy do kawy i monitory pozostawia się często w trybie gotowości przez 24 godziny na dobę. Możesz zaoszczędzić nawet dwie trzecie energii, używając programatorów czasowych, które automatycznie wyłączą urządzenia poza godzinami pracy. Dowiedz się więcej >>
            
       - Monitoruj zużycie energii w firmie w celu zidentyfikowania obszarów potencjalnych oszczędności. Sprawdzaj zapis licznika energii elektrycznej raz w tygodniu i dokonuj zapisów w szablonie gromadzenia danych START2ACT. Dowiedz się więcej >>
            
       - Stwórz w swojej firmie politykę energetyczną. Oprócz korzyści finansowych, które ona przyniesie, stworzysz także pozytywny wizerunek firmy wśród swoich klientów. Dowiedz się więcej >>

       Wykorzystaj powyższe wskazówki, aby wymyślić kolejne działania, które zmniejszą koszty energii w biurze. Odwiedź Bazę wiedzy START2ACT, aby dowiedzieć się więcej o oszczędzaniu energii w firmie i w domu. Sprawdź najnowsze informacje na naszym Forum.

       Ocena zgłoszeń i przyznanie nagród

       Zgłoszenia konkursowe będą oceniane na podstawie trzech kryteriów:

       • Różnorodność (ilość działań podjętych w wyznaczonym czasie)
       • Zaangażowanie (jak dużego zaangażowania wymagają działania, ilu angażują pracowników oraz kompleksowość działań)
       • Kreatywność (czy pomysły są nowe czy zaczerpnięte z zasugerowanej listy)

       Zwycięzca zostanie ogłoszony 22 lutego 2019 r. Wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy START2ACT w ciągu czterech tygodni od podania adresu pocztowego.

       *Zgłoszenia przysłane drogą mailową będą publikowane na stronie internetowej START2ACT i w mediach społecznościowych. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, podaj taką informację w wiadomości mailowej.