JESIENNE WYZWANIE START2ACT

START2ACT

Odoo image and text block

Weź udział w jesiennym wyzwaniu START2ACT i wygraj tablet Amazon Fire.

Kiedy skończyły się już wakacje i wróciliśmy do naszych biur, mamy doskonałą okazję wdrożyć nasze nowe energooszczędne zachowania. W każdej firmie pracownicy używają różnego rodzaju urządzeń biurowych, a można ich używać w sposób efektywny energetycznie. Wprowadzając niewielkie zmiany w swoich nawykach, każdy z pracowników może przyczynić się do redukcji kosztów energii w firmie.

Każda firma, która weźmie udział w konkursie otrzyma pakiet startowy dotyczący oszczędzania energii, zgodnie z regulaminem i warunkami konkursu

Konkurs jest już otwarty i zakończy się 30 listopada 2017 r.

Jak można oszczędzać energię na sprzęcie biurowym?

Wymyśl swoje sposoby, albo skorzystaj z poniższych sugestii. Pokaż jak najwięcej działań i opisz je. Im więcej działań, tym większe szanse na wygraną.

  • Aktywuj funkcję oszczędzania energii w urządzeniach biurowych: sprawdź wszystkie urządzenia w biurze i aktywuj w nich funkcję oszczędzania energii. Możesz również wdrożyć ogólny harmonogram wyłączania sprzętu, który wyłączy na koniec dnia wszystkie komputery będące w sieci.

  • Oszczędzaj energię na sprzęcie specjalistycznym: jeśli używasz specjalistycznego sprzętu do produkcji towarów lub dostarczania usług, pokaż nam jak oszczędzasz energię w tym obszarze. Urządzenia takie są często energochłonne, warto więc sprawdzić jak można użytkować je bardziej energooszczędnie.

  • Oszczędności w kuchni: w firmowej kuchni także jest mnóstwo możliwości oszczędzania energii. Zastosuj tygodniowy programator czasowy do ekspresu do kawy, ustaw w lodówce temperaturę pomiędzy 3 a 50C, a zmywarkę włączaj tylko wtedy, kiedy jest zapełniona. Jeśli pracownicy, używając czajnika elektrycznego, będą gotować tylko tyle wody, ile faktycznie potrzebują, oszczędności mogą wynieść nawet 20%.

  • Zaangażuj pracowników: w biurze to każdy z pracowników jest indywidualnie odpowiedzialny za wyłączanie urządzeń – komputera, ładowarki czy drukarki. Zorganizuj kampanię informacyjną i wprowadź system nagród, aby zachęcić pracowników do wyłączania na koniec dnia wszystkich urządzeń.

Wykorzystaj powyższe wskazówki, aby wymyślić kolejne działania, które zmniejszą koszty chłodzenia biura. Odwiedź Bazę wiedzy START2ACT, aby dowiedzieć się więcej o oszczędzaniu energii w firmie i w domu.
Więcej informacji na stronie projektu.