Internetowy kurs wiedzy o efektywności energetycznej START2ACT

START2ACT

Latem wiele działo się w START2ACT. Dostępna na stronie pl.start2act.eu platforma oszczędzania energii oprócz bazy wiedzy i konkursów zawiera teraz także pierwszy rozdział internetowego kursu wiedzy o efektywności energetycznej.

Podobnie jak wszystkie narzędzia START2ACT, e-learning został opracowany przez międzynarodowe konsorcjum ekspertów, wykorzystując ich wszechstronną wiedzę i doświadczenie w zakresie oszczędzania energii w biurze i w domu.

Kurs różni się jednak od standardowych internetowych kursów, gdyż nie zawiera typowych narządzi, takich jak prezentacje czy webinary. Stworzono zamiast tego unikatowe środowisko e-learningowe, a jako przykładowe biuro wykorzystano biuro firmy Geonardo zajmującej się efektywnością energetyczną.

Dzięki temu, kurs opiera się na prawdziwych doświadczeniach pracowników firmy i jej menadżerów, którzy opracowali najlepsze praktyki w zarządzaniu energią zapewniające jednocześnie komfortowe warunki pracy.

Kurs podzielony jest na trzy moduły dotyczące efektywności energetycznej w pracy i w domu oraz inteligentnego zarządzania energią. Moduły są podzielone na rozdziały, które zawierają wskazówki jak zredukować zużycie energii poprzez zmianę nawyków pracowników podczas korzystania z oświetlenia, ogrzewania, klimatyzacji, sprzętu biurowego i innych urządzeń.

Kurs zawiera również wskazówki dla menadżerów pracujących w MŚP i startupach, jak zaangażować pracowników firmy w działania na rzecz efektywności energetycznej. Menadżerowie mogą dowiedzieć się także, jak dokonywać „inteligentnych” zakupów oraz monitorować zużycie energii w firmie.

Kurs internetowy START2ACT jest ciekawy, zabawny i interaktywny. Jeśli jesteś pracownikiem lub menadżerem w MŚP lub startupie, przetestuj pierwszy rozdział e-learningu dotyczący efektywności energetycznej i oświetlenia (wymagana jest rejestracja). Kolejne rozdziały pojawią się wkrótce!