EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA W BUDOWNICTWIE

RELACJA Z KONFERENCJI W WARSZAWIE

14 listopada w Warszawie w siedzibie Business Centre Club odbyła się druga konferencja projektu „Efektywność Energetyczna w Budownictwie”. Wydarzenie odbyło się pod patronatami honorowymi Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Klimatycznej, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska, Pawła Sałka, Ministra Infrastruktury i Budownictwa, Andrzeja Adamczyka oraz instytucji – Business Centre Club i Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP.

Konferencję rozpoczął pokaz krótkometrażowego filmu „Energia w naszych domach”, zrealizowanego w ramach projektu „Punkt krytyczny. Energia odNowa”. Po filmie odbyła się debata z udziałem Ekspertów - przedstawicieli administracji państwowej, środowisk akademickich i biznesu - na temat energooszczędności w budownictwie. Dyskutowano na temat różnych aspektów poprawiania efektywności energetycznej - zastosowanie nowatorskich rozwiązań i materiałów, używanie oprogramowania zarządzającego zużyciem energii, przemyślane i dobrze zaplanowane inwestycje. Przedstawione zostały przykłady zarówno dobrych praktyk, jak i nieprzemyślanych i źle przeprowadzonych inwestycji.

Po przerwie uczestnicy udali się na warsztaty w czterech mniejszych grupach, których tematykę stanowiły:

• Optymalizacja energetyczna budynków

• IT w Budownictwie. BMS, sterowanie budynkiem, domy inteligentne

• Prawo zamówień publicznych i Analiza LCC

• BIM w inwestycjach budowlanych, czyli od rysunku do realizacji inwestycji.

Dziękujemy serdecznie Uczestnikom oraz Partnerom wydarzenia za zaangażowanie merytoryczne i wsparcie, bez którego organizacja konferencji nie byłaby możliwa. Konferencja odbyła się dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wsparciu Partnerów Strategicznych – firm Somfy, Saint Gobain i WSC Graphisoft Center. Patronatu merytorycznego wydarzeniu udzieliły następujące instytucje: SEKOCENBUD - Ośrodek Wdrożeń Ekonomiczno-Organizacyjnych Budownictwa PROMOCJA Sp. z o.o., MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej Szklanej i Skalnej, DAFA – Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad, PLGBC – Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, PSPS – Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, PORT PC - Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, Stowarzyszenie na rzecz Systemów Ociepleń i Polska Izba Inżynierów Budownictwa. Informacje o konferencji pomogli nam rozpropagować nasi Patroni Medialni – Builder, Murator, Czysta Energia, Nowa Energia, Materiały Budowlane, Architektura Info i Rynek Instalacyjny.

Kolejne edycje konferencji "Efektywność Energetyczna w Budownictwie" odbędą się w pierwszym kwartale 2018 roku w Olsztynie i Krakowie. Szczegóły już wkrótce na stronie projektu oraz na naszym fanpage'u na Facebooku.

Odoo CMS- Sample image floating

Cykl konferencji "Efektywność energetyczna w budownictwie" realizowany jest dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za treść materiałów na stronie przedsięwzięcia odpowiada wyłącznie Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.