Spotkanie z ekspertem KAPE

Plan webinarów - CZERWIEC 2021

Szanowni Państwo,

Dziękujemy za aktywny udział w majowych "Spotkaniach z ekspertem KAPE".  Zakres tematyczny naszych webinarów stale się powiększa, udzielamy głosu ekspertom zewnętrznym, dzięki czemu w ostatnim czasie mogliśmy zapoznać się m.in. ze szczegółami ministerialnego programu "Miasto z Klimatem" a także dwóch konkursów dla branży ciepłowniczej realizowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W maju przypomnieliśmy również o konieczności przeprowadzenia Obowiązkowego Audytu Energetycznego Przedsiębiorstwa oraz pokazaliśmy nowoczesne narzędzia do zarządzania energetyczno-klimatycznego w gminach.

Jeżeli chcecie Państwo otrzymać prezentacje lub linki do nagrań z wcześniejszych webinarów prosimy o kontakt mailowy pod adresem: kape@kape.gov.pl

Zapraszamy na "Spotkania z ekspertami KAPE", które odbędą się w czerwcu. Pełną listę wraz z aktywnymi linkami do rejestracji znajdziecie poniżej. Podczas rejestracji zachęcamy do wypełnienia pola "Zadaj pytanie prowadzącemu" - gwarantujemy, że nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania.
Pamiętajcie - Wspólnie Możemy Więcej!


Program Czyste Powietrze - doświadczenia miasta Rybnik
16.06. (środa), godz. 11:00
Podczas spotkania "Program Czyste Powietrze - doświadczenia miasta Rybnik", nasz ekspert opowie Wam o:
Doświadczeniach związanych z funkcjonowaniem Punktu konsultacyjnego
Sprawdzonych sposobach dotarcia do mieszkańców
Problemach pojawiających się podczas wypełniania wniosków

Naszym ekspertem będzie Michał Toman - przedstawiciel Punktu Konsultacyjnego Programu Czyste Powietrze, Fundacja Europejski Instytut Outsourcingu


Rejestracja 
 
Nowelizacja ustawy o efektywności energetycznej w kontekście efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach
23.06. (środa), godz. 11:00
Podczas spotkania "Nowelizacja ustawy o efektywności energetycznej w kontekście efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach", przedstawimy Wam:
zmiany w zakresie procedury pozyskania Białych Certyfikatów - art. 20,
zmiany definicji i metodyki wyznaczenia oszczędności energii finalnej,
nowy tryb uzyskania wsparcia - art. 15a,
zmiany dotyczące przedsięwziąć w EU ETS.

Naszym ekspertem będzie Łukasz Zywar - Kierownik działu przemysłu KAPE, ekspert w zakresie efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Audytor energetyczny, autor opracowań strategiczno-planistycznych oraz publikacji z zakresu efektywnego wykorzystania energii.

Rejestracja 

Analiza ubóstwa energetycznego w gminach - rezultaty i wytyczne
30.06. (środa), godz. 11:00
Podczas spotkania "Analiza ubóstwa energetycznego w gminach - rezultaty i wytyczne", przedstawimy Wam:
wyniki przeprowadzonej w kwietniu ankietyzacji dotyczącej zjawiska ubóstwa energetycznego w gminach
➡ wypracowaną w ramach współpracy międzysektorowej metodykę analizy zjawiska,
możliwe ścieżki wsparcia osób narażonych na ubóstwo energetyczne.

Naszymi ekspertami będą:
Anna Wierzchołowska-Dziedzic - kierownik projektów z zakresu efektywności energetycznej oraz ubóstwa energetycznego. Autorka oraz współautorka wielu opracowań tematycznych oraz ekspertyz związanych z poprawą efektywności energetycznej, ubóstwa energetycznego czy klastrów energii.
Agata Skrzypek - przedstawiciel KAPE w projekcie LIFE Małopolska dotyczącym poprawy jakości powietrza w województwie małopolskim. Współpracuje z gminami w tematyce związanej z szeroko rozumianą gospodarką niskoemisyjną, poprawą jakości powietrza czy ubóstwem energetycznym.


Rejestracja 

Udział w naszych webinariach jest bezpłatny. Linki do poszczególnych spotkań na platformie MS Teams wysyłamy zarejestrowanym Uczestnikom w korespondencji mailowej (nie jest wymagane posiadanie konta na Teams).

Zachęcamy do skorzystania z wiedzy i wsparcia ekspertów KAPE!
Wspólnie możemy Więcej!

Zespół Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.