Spotkanie z ekspertem KAPE

Plan webinarów - MAJ 2021

Szanowni Państwo,

Kolejna seria "Spotkań z ekspertem KAPE" przed nami! Kwiecień obfitował w istotne zagadnienia z zakresu budownictwa (Inwestor Zastępczy, Budownictwo Ekologiczne) oraz przemysłu (Białe Certyfikaty, Elektrofiltry). Dziękujemy za wszystkie pytania, które zadajecie naszym ekspertom, dzięki czemu nasze spotkania są ciekawsze, poparte przykładami, zmuszające do myślenia.

Poniżej prezentujemy listę webinarów podczas których spotkamy się z Wami w maju (termin 12 maja ogłosimy w najbliższych dniach w naszych social mediach i na stronie www.kape.gov.pl). Zachęcamy do aktywnego korzystania z narzędzi, które udostępniamy Wam do kontaktu z KAPE. Pamiętajcie - Wspólnie Możemy Więcej!


Świat na rozdrożu – wyzwania klimatyczne współczesnej gospodarki
05.05. (środa), godz. 11:00

Podczas spotkania powiemy Wam:
➡ O postępujących zmianach klimatycznych,
➡ Dokąd doprowadzi nas niepohamowany wzrost gospodarczy,
➡ O nierozerwalnym powiązaniu problemów gospodarki, energii i środowiska,
➡ Dlaczego świat w którym żyjemy, już niebawem będzie wyglądał zupełnie inaczej.

Naszym ekspertem będzie Marcin Popkiewicz - polski fizyk jądrowy, popularyzator nauki, klimatolog, analityk megatrendów. Autor bestsellerów „Świat na rozdrożu” i „Rewolucja energetyczna. Ale po co?” oraz główny autor książki „Nauka o klimacie”. Redaktor portali ziemianarozdrozu.pl oraz naukaoklimacie.pl.


Rejestracja 
 
Narzędzie do zarządzania klimatyczno-energetycznego - korzyści dla Gminy i środowiska
19.05. (środa), godz. 11:00

Podczas spotkania omówimy:
➡ Potrzeby jednostek samorządu terytorialnego w ramach zarządzania klimatyczno-energetycznego,
➡ Przykładowe narzędzia do zarządzania klimatyczno-energetycznego,
➡ Projekt Implement,
➡ Pilotażowo wdrażane narzędzie w ramach projektu,
➡ Przybliżymy europejską nagrodę energetyczną.

Naszymi ekspertami będą:
Anna Mazur – kierownik projektu w Dziale Projektów i Ekspertyz KAPE, wieloletni praktyk w prowadzeniu krajowych i międzynarodowych projektów z zakresu efektywności energetycznej, w tym projektu FinEERGo-Dom poświęconego termomodernizacji budynków.
Antonina Kaniszewska – zastępca Dyrektora, kierownik działu Gospodarki Niskoemisyjnej KAPE, ekspert w zakresie współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, przygotowywania dokumentów strategicznych dla gmin oraz kompleksowym kształtowaniem i wdrażaniem gospodarki niskoemisyjnej w gminach. Autorka oraz współautorka wielu opracowań tematycznych oraz ekspertyz związanych z poprawą efektywności energetycznej w budownictwie oraz zarządzaniem energią w gminach.


Rejestracja 

Audyt Energetyczny Przedsiębiorstwa
26.05. (środa), godz. 11:00

Podczas warsztatu dowiecie się:
➡ Kogo dotyczy Audyt Energetyczny Przedsiębiorstwa, do kiedy należy opracować audyt, kto może wykonać audyt i jakie przesłanki zwalniają z obowiązku,
➡ Jakie są wymagania prawne i normy w zakresie Audytu,
➡ O różnicach pomiędzy Audytem efektywności energetycznej, Audytem energetycznym przedsiębiorstwa i systemem zarządzania energią ISO 50001,
➡ Jakie są korzyści z opracowania Audytu energetycznego,
➡ Jak wygląda zawartość Raportu z Audytu energetycznego przedsiębiorstwa.

Naszym ekspertem będzie Łukasz Zywar - Kierownik działu przemysłu KAPE, ekspert w zakresie efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Audytor energetyczny, autor opracowań strategiczno-planistycznych oraz publikacji z zakresu efektywnego wykorzystania energii.


Rejestracja 

Udział w naszych webinariach jest bezpłatny. Linki do poszczególnych spotkań na platformie MS Teams wysyłamy zarejestrowanym Uczestnikom w korespondencji mailowej (nie jest wymagane posiadanie konta na Teams).

Zachęcamy do skorzystania z wiedzy i wsparcia ekspertów KAPE!
Wspólnie możemy Więcej!

Zespół Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.