Spotkanie z ekspertem KAPE

Plan webinarów - KWIECIEŃ 2021

Szanowni Państwo,

Niezmiennie rośnie renoma "Spotkań z ekspertem KAPE". W marcu odbyło się pięć niezwykle interesujących webinarów, poruszających szeroki zakres tematyczny, począwszy od obowiązujących od 1 marca nowych etykiet energetycznych, poprzez nowe warunki udziału w programie Stop Smog, kończąc niezwykle istotną kwestią efektów ustawy "Lokal za grunt" dotyczących mieszkań komunalnych. Wszystkie spotkania z ekspertem zgromadziły liczną i aktywną publiczność za co Państwu serdecznie dziękujemy!

Kwiecień zapowiada się równie ciekawie - poniżej prezentujemy listę tematów z którymi zmierzą się nasi eksperci. Liczymy również na Państwa sugestie co do spotkań w kolejnych tygodniach - piszcie do nas o sprawach, które Was nurtują i na które poszukujecie odpowiedzi. Nasza wiedza, kompetencje i doświadczenie są pomocne przy każdej kwestii która jest związana z efektywnością energetyczną, przemysłem, budownictwem oraz gospodarką niskoemisyjną.

W kwietniu przygotowaliśmy dla Państwa następujące tematy webinarów:

Funkcja inżyniera kontraktu/inwestora zastępczego przy termomodernizacjach budynków
07.04. (środa), godz. 11:00

Podczas spotkania powiemy Wam:
➡ O dalszych etapach inwestycji po przygotowaniu audytu energetycznego,
➡ Jakie problemy pojawiają się w czasie wykonywania robót budowlanych,
➡ O podstawowych zaletach powierzenia prowadzenia inwestycji inżynierowi kontraktu,
➡ Jakie mamy doświadczenia z projektów realizowanych w ramach działalności KAPE.

Naszym ekspertem będzie Marcin Dłużewski - Kierownik projektu w zespole budownictwa KAPE, inżynier budownictwa, ekspert w zakresie termomodernizacji budynków i efektywności energetycznej. Autor wielu audytów energetycznych, świadectw charakterystyki energetycznej oraz opracowań z zakresu efektywnego wykorzystania energii.


Rejestracja 
 
Ekologiczne budynki użyteczności publicznej
14.04. (środa), godz. 11:00

Podczas warsztatu "Ekologiczne budynki użyteczności publicznej" opowiemy Wam:
➡ O ekologii w całym cyklu istnienia budynku (w tym m.in. o wytworzeniu wyrobów budowlanych, transporcie, procesach budowlanych, eksploatacji i wyburzeniu),
➡ O budynkach do których użyto rozwiązań o niskim śladzie węglowym i energii wbudowanej (związanej np. z użyciem poszczególnych wyrobów budowlanych).
➡ O śladzie węglowym w budynkach użyteczności publicznej oraz sposobach przeprowadzania takich kalkulacji.

Naszym ekspertem będzie Michał Pierzchalski - dyrektor Pracowni projektów budownictwa energooszczędnego KAPE, ekspert w zakresie budownictwa energooszczędnego i niskoenergochłonnego. Doktor inżynier architekt, certyfikowany europejski projektant Passive House (PHI), autor publikacji naukowych dotyczących budownictwa energooszczędnego, prośrodowiskowego oraz analiz śladu węglowego w budownictwie.


Rejestracja 

Białe Certyfikaty
21.04. (środa), godz. 11:00

Podczas warsztatu "Białe Certyfikaty - Wsparcie w finansowaniu inwestycji służących poprawie efektywności energetycznej" dowiecie się:
➡ Czym jest system świadectw efektywności energetycznej,
➡ Kto podmiotem zobowiązanym i jakie są jego obowiązki,
➡ Jakie są rodzaje przedsięwzięć, które można zgłosić do Urzędu Regulacji Energetyki w ramach systemu BC,
➡ Ile TOE oszczędności należy mieć aby złożyć wniosek do URE,
➡ Jak w praktyce wygląda cały proces uzyskiwania Białych Certyfikatów.

Naszym ekspertem będzie Anna Sapieha - Kierownik Biura ds. Białych Certyfikatów, ekspert w zakresie pozyskiwania Świadectw Efektywności Energetycznej. Koordynowała proces złożenia wniosków i pozyskania Białych Certyfikatów dla kilkuset przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej.


Rejestracja 

Indywidualne rozwiązania elektrofiltracyjne - praktyczne wskazówki
28.04. (środa), godz. 11:00

Podczas warsztatu
"Indywidualne rozwiązania elektrofiltracyjne - praktyczne wskazówki" opowiemy Wam:
➡ Uwarunkowaniach prawnych w obszarze emisji cząstek stałych,
➡ Podstawach fizycznych procesu elektrofiltracji,
➡ Dziesiątkach lat doświadczeń w zastosowaniu procesu elektrofiltracji,
➡ Indywidualnych rozwiązaniach elektorfiltracyjnych,
➡ Wynikach pilotażu indywidualnych systemów elektrofiltrowych.

Naszym ekspertem będzie Marcin Lackowski - Profesor Instytutu Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk, Zastępca Dyrektora ds. naukowych Instytutu Maszyn Przepływowych PAN im. Roberta Szewalskiego, od 1999 pracujący w tym Instytucie, w swojej pracy naukowej zajmuje się oddziaływaniem pola elektrycznego na przepływ dwufazowy, m.in. w zastosowaniach do elektrofiltracji. Jest autorem ponad 90 publikacji naukowych i wystąpień konferencyjnych, jest również autorem lub współautorem czterech patentów w zakresie ograniczania emisji. Zrealizował kilkadziesiąt bezpośrednich zleceń z przemysłu dotyczących szeroko rozumianej emisyjności i metod ich redukcji.

Rejestracja

Udział w naszych webinariach jest bezpłatny. Linki do poszczególnych spotkań na platformie MS Teams wysyłamy zarejestrowanym Uczestnikom w korespondencji mailowej (nie jest wymagane posiadanie konta na Teams).

Zachęcamy do skorzystania z wiedzy i wsparcia ekspertów KAPE!
Wspólnie możemy Więcej!

Zespół Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.