Obchody 25-lecia KAPE

W dniach 4-5 czerwca w Krakowie odbyły się uroczystości jubileuszowe 25-lecia Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. Jubileusz ćwierćwiecza KAPE odbył się w ramach III. Międzynarodowego Forum Energetyka, Transport i Środowisko, będącego częścią obchodów 100-lecia Akademii Górniczo-Hutniczej.

Obchody rozpoczęła konferencja tematyczna "Efektywność energetyczna szansą dla polskich gmin i przedsiębiorstw" z udziałem przedstawicieli KAPE. Eksperci opowiadali m.in. o kierunkach modernizacji ciepłownictwa i efektywności energetycznej w polskiej gospodarce. Po przerwie odbyły się warsztaty "Optymalizacja zużycia energii i zarządzanie energią w budynkach istniejących". Warsztatom towarzyszyły prezentacje naszych Partnerów - Rockwool (pt. Termomodernizacja a optymalizacja przegród) i TAURON Sprzedaż (pt. Zarządzanie energią sposobem na optymalizację kosztów).

Wieczorem w klubie Studio AGH miała miejsce uroczysta Gala 25-lecia KAPE, uświetniona obecnością przedstawicieli Parlamentu i świata nauki, naszych Partnerów i Klientów oraz Pracowników i Współpracowników. Do gości przemawiali: Posłanka Anna Paluch, Wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Przewodniczący Rady Nadzorczej NFOŚiGW Prof. dr hab. Roman Niżnikowski, Członek Rady Nadzorczej NFOŚiGW Krzysztof Masiuk, Zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW Anna Mańk, Przewodniczący Rady Nadzorczej KAPE Filip Nowaczyński, były Prezes Zarządu KAPE, prof. dr hab. inż. Tadeusz Skoczkowski i obecny Prezes, Zbigniew Szpak.

Po mowach powitalnych nastąpiło wręczenie nagród za świadome działania na rzecz efektywności energetycznej. Laureatami zostały instytucje, przedsiębiorstwa i jednostki samorządu terytorialnego, wyróżniające się konsekwentnym wdrażaniem narzędzi, rozwiązań i polityk pro-efektywnościowych.

W gronie nagrodzonych znaleźli się:

- ArcelorMittal Poland S.A
- Gmina Charsznica
- Gmina Widawa
- Krajowa Spółka Cukrowa S.A.
- Levi Strauss Poland Sp. z o.o.
- LIM Sp. z o.o. Sp. k.
- Miasto Stołeczne Warszawa
- Poczta Polska S.A.
- Spółdzielnia Mieszkaniowa we Włodawie
- Uniwersytet Medyczny w Łodzi
- Warszawski Uniwersytet Medyczny


W części artystycznej wieczoru wystąpiła z koncertem Kapela Hanki Wójciak.

Drugiego dnia obchodów odbyła się kontynuacja konferencji "Efektywność energetyczna szansą dla polskich gmin i przedsiębiorstw" z udziałem ekspertów KAPE oraz zaproszonych prelegentów z Politechniki Łódzkiej i Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. Tematy drugiego dnia to "Czyste Powietrze w aspekcie gospodarki niskoemisyjnej", "Zarządzanie energią w obiektach użyteczności publicznej", "Efektywne wykorzystanie istniejącej infrastruktury energetycznej dla pojazdów elektrycznych dzięki zastosowaniu Innowacyjnego, wielopaliwowego generatora prądu", a po przerwie - warsztaty "Jak rozwiązać problem czystego powietrza w gminie?" i "System białych certyfikatów – co dalej po 30.06.2019 roku".

W imieniu Zarządu, Rady Nadzorczej, Pracowników i Współpracowników KAPE pragniemy serdecznie podziękować naszym Gościom za wspólne świętowanie i serdeczne życzenia, jakie otrzymaliśmy z okazji jubileuszu. Mamy nadzieję, że przez kolejne dziesięciolecia będziemy służyć wsparciem w zakresie optymalizacji energetycznej, zrównoważonego budownictwa i architektury oraz gospodarki niskoemisyjnej.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć i zapoznania się z prezentacjami.