Eksperci KAPE na UKRAINIE

Projekt "Nasza energia - HROMADA SAMOWYSTARCZALNA ENERGETYCZNIE"

Rozpoczęła się wizyta ekspertów z Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. w hromadach (odpowiednikach gmin) obwodu charkowskiego w ramach projektu „Nasza Energia - Hromada Samowystarczalna Energetycznie". Pierwszym etapem projektu są audyty energetyczne w pięciu wybranych hromadach obwodu charkowskiego. Wizyta rozpoczęła się wykładem inauguracyjnym w Centrum Rozwoju Samorządów w Charkowie (Центр розвитку місцевого самоврядування у Харківській області).

Pierwszego dnia zespół złożony z trzech polskich i jednego ukraińskiego eksperta odwiedził kilka obiektów w hromadzie Rogańskiej: szkołę, gimnazjum, dwa przedszkola, dom kultury i kotłownię.

W ramach projektu tworzone są rekomendacje mające na celu poprawę efektywności energetycznej ukraińskich połączonych hromad. Już po pierwszym dniu powstały pomysły różnych rozwiązań i plany dalszej pracy.

Projekt „Nasza Energia - Hromada Samowystarczalna Energetycznie” realizowany jest przez Fundację Solidarności Międzynarodowej we współpracy z Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą, Centrum Rozwoju Samorządów w Charkowie oraz Krajową Agencją Poszanowania Energii S.A. i jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP „Wsparcie demokracji".