"Białe certyfikaty - dodatkowe środki na finansowanie efektywności energetycznej w firmie"

warsztaty, kraków, 11.X.2017, targi EFE

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. serdecznie zaprasza na warsztaty poświęcone obowiązkowemu audytowi energetycznemu i systemowi białych certyfikatów.  Podczas warsztatów omówione zostanie zagadnienie wykorzystania obowiązku jako okazji biznesowej optymalizującej koszty prowadzenia działalności od strony zapotrzebowania  energii w firmie.

Warsztaty odbędą się 11 października w godz. 11:00 – 12:30. Będą miały formę wykładu i konsultacji/warsztatów w grupie na podstawie case study. Poprowadzą je eksperci KAPE S.A.,  Michał Bar i  Łukasz Zywar.


Do końca września 2017 roku duże przedsiębiorstwa na mocy ustawy z dnia 20 maja 2016 o efektywności energetycznej miały obowiązek wykonać audyt energetyczny przedsiębiorstwa. W wielu przypadkach audyt ten był znacznym wydatkiem dla firmy. Przedsiębiorstwa, które wykonały audyt zastanawiają się w jaki sposób wykorzystać informacje, które pozyskały, aby odzyskać zainwestowane pieniądze. Wykonanie audytu energetycznego jest doskonałym pierwszym krokiem przedsiębiorstwa w procesie modernizacji energetycznej, z uwzględnieniem pozyskania środków na inwestycję wykorzystując tzw. System Białych Certyfikatów.
Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób można wykorzystać przeprowadzony wcześniej audyt na sporządzenie planu modernizacji energetycznej przedsiębiorstwa. Zaznajomią się także z procedurami pozyskiwania białych certyfikatów na planowane inwestycje, we współpracy z firmami audytorskimi, które wykonywały audyt energetyczny przedsiębiorstwa.

Warsztaty odbędą się w ramach Targów Efektywności Energetycznej EFE. Więcej informacji o Tragach znajdą Państwo TUTAJ. Link do rejestracji (UWAGA! BEZPŁATNA REJESTRACJA POPRZEZ STRONĘ TARGÓW DO 9 PAŹDZIERNIKA) TUTAJ.

Podczas Targów będzie można odwiedzić także autobus energetyczny KAPE S.A. - mobilne centrum edukacyjno-informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu. Eksperci Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. opowiedzą, w jaki sposób można podnieść efektywność energetyczną i jak aktywnie przeciwdziałać zmianom klimatu.

Zapraszamy serdecznie!