Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

KAPE dla Przemysłu

efektywnosc energetyczna przemysl

 

Doradzamy jak zoptymalizować gospodarkę energetyczną w zakładach przemysłowych, budynkach, obiektach usługowych i użytku publicznego, systemach oświetlenia ulicznego, transporcie publicznym, sieciach ciepłowniczych i elektroenergetycznych. Pomagamy pozyskać finansowanie na tego rodzaju inwestycje. Prowadzimy szkolenia nt. wdrażania nowoczesnych systemów zarządzania energią, zrównoważonych zasad jej wytwarzania i użytkowania, również z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii.

 

Michal Bar efektywnosc energetyczna przemysl

Działem kieruje mgr inż. Michał Bar - ekspert ds. efektywności energetycznej w przemyśle

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 665-726-500

 

 

Nasza oferta

5. przetarg na BIAŁE CERTYFIAKTY – ostatni na starych zasadach

5. i jednocześnie ostatni przetarg Prezesa URE na białe certyfikaty dobiegł końca. W imieniu Przedsiębiorców złożyliśmy 235 wniosków. Czekamy na wyniki. Działamy w formule "SUCCESS FEE" - wynagrodzenie otrzymujemy dopiero po uzyskaniu przez naszego Klienta świadectw efektywności energetycznej.

Zgodnie z nowymi przepisami od 1 października 2016 r. wnioski dotyczące uzyskania białych certyfikatów można składać w trybie ciągłym. Zapraszamy do współpracy!

Obowiązkowe audyty energetyczne dla dużych przedsiębiorstw

Z dniem 1 października 2016 r. weszła w życie nowelizacja Ustawy o efektywności energetycznej. Jeden z jej zapisów zobowiązuje wszystkie duże przedsiębiorstwa do wykonania audytów energetycznych.

Warto wspomnieć, że wykonanie audytu nie tylko spełni obwiązek ustawowy, ale może również pomóc kadrze zarządzającej w uzyskaniu cennych informacji o możliwych sposobach zoptymalizowania i kontroli zużycia energii w przedsiębiorstwie. KAPE rekomenduje wykorzystanie audytu obowiązkowego jako podstawy do planowania inwestycji efektywnościowych w przedsiębiorstwie. W przeprowadzeniu takich inwestycji pomoże z kolei znowelizowany system białych certyfikatów, w ramach którego decyzja o przyznaniu środków finansowych będzie podejmowana sprawniej. Należy jednak pamiętać, że nowy system pozwala starać się o środki jedynie na inwestycje planowane.

Specjaliści KAPE wykonują audyty efektywności energetycznej w zakładach produkcyjnych i oferują pomoc na każdym etapie działania. Zespół KAPE służy także kompleksową pomocą w przygotowaniu dokumentacji na rzecz białych certyfikatów.

Audyty energetyczne wraz ze szkoleniem i certyfikacją audytorów zakładowych

Jednym z celów przeprowadzenia audytów wspólnie z pracownikami Klienta jest budowanie w zakładach, na poziomie lokalnym, kompetencji eksperckich. Dzięki szkoleniom pracownicy poszerzają swoje kompetencje w zakresie możliwości bieżącego monitorowania i analizowania zużycia energii. Docelowo, przeszkoleni pracownicy mogą samodzielnie wykonywać audyt energetyczny wraz z opracowywaniem związanych z realizacją zobowiązań prawnych w tym zakresie.

Audyty efektywności energetycznej

Audyt taki jest często niezbędny do pozyskania finansowania ze źródeł zewnętrznych m.in. środków unijnych, a także do udziału w systemie tzw. białych certyfikatów. Opracowanie zawiera analizę zużycia energii i stanu obiektu, urządzeń technicznych lub instalacji, a także informacje o opłacalności ekonomicznej i wielkości oszczędności energii możliwej do uzyskania.

Audyty oświetlenia

Audyt efektywności energetycznej oświetlenia sporządza się w oparciu o inwentaryzację sprzętu oświetleniowego dokonaną przez ekspertów KAPE w trakcie wizji lokalnej w zakładzie. Kompletuje się wtedy także dane na temat sposobu pracy zakładu - specyficznych wymagań wynikających z charakteru jego pracy, a także analizuje się dostępną dokumentację techniczną. Kolejnym etapem jest wykorzystanie pozyskanych informacji do stworzenia propozycji modernizacji obecnego systemu oświetlenia ściśle dostosowanej do potrzeb zakładu.

Dzięki audytowi efektywności energetycznej oświetlenia, Klient uzyskuje informację o potencjale oszczędności w swoim zakładzie. Oszczędności obniżają koszty energii elektrycznej a nowe rozwiązania poprawiają bezpieczeństwo pracowników.