Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Finansowanie

Audyty energetyczne stanowią zwykle podstawę do sporządzenia studiów wykonalności i wniosków o dofinansowanie z różnego typu funduszy i programów. KAPE wykonuje tego typu studia wykonalności i przygotowuje kompletne wnioski i aplikację stanowiące podstawę do ubiegania się o dofinansowanie.

  • Na etapie planowania inwestycji doradzamy przy wyborze optymalnego rozwiązania oraz opracowujemy audyty energetyczne budynków, które wskazują najbardziej ekonomiczny wariant przedsięwzięcia termomodernizacyjnego.
  • Oferujemy pomoc w przygotowaniu dokumentacji wnioskowej w ramach programów NFOŚiGW, WFOŚiGW oraz w poszukiwaniu innych źródeł finansowania przedsięwzięć poprawiających efektywność wykorzystania energii przez budynki.
  • Na zlecenie Beneficjenta proponujemy również kompleksową obsługę związaną z pomocą w negocjacjach przed podpisaniem umowy oraz przygotowywaniem raportów z osiągniętych rezultatów po realizacji przedsięwzięcia.

regionalne programy operacyjne f

Oferujemy kompleksowe wsparcie przy pozyskaniu dofinansowania na realizację inwestycji w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO).

biale certfikatyEuropejski Kodeks postępowania w dziedzinie umów o poprawę efektywności energetycznej zwany Kodeksem EPC jest zbiorem wartości i zasad, uważanych za najważniejsze dla pomyślnego, profesjonalnego i przejrzystego wdrażania projektów EPC (ang. Energy Performance Contracting) w krajach europejskich.

dofinansowaniaDla realizowanych lub/i planowanych inwestycji poprawiających efektywność energetyczną w Państwa zakładzie oferujemy nasze usługi w pełny zakresie, czyli poszukiwania możliwości finansowania takiej inwestycji oraz wykonania odpowiednich audytów i ekspertyz.

ESCO KAPE finansowanie inwestycji copy 1ESCO, zarówno w dokumentach unijnych, jak i w perspektywie ograniczania dofinansowania inwestycji energooszczędnych w najbliższych latach stanowić będzie jedną z najistotniejszych metod wspomagania realizacji inwestycji w zakresie efektywności energetycznej. Dotyczy to zarówno sektora budownictwa komunalnego i mieszkaniowego, jak również sektora usług i przemysłu.

KAPE oferuje przygotowanie w sposób kompleksowy inwestycji, w tym niezbędnej dokumentacji na potrzeby ogłoszenia i przeprowadzenia procedury przetargowej na realizację inwestycji w formule ESCO.