Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Certyfikaty budynków

Opis projektu

Eliminacja barier rozwoju działań termomodernizacyjnych w budynkach

R2Alogo

Czas trwania:

1.04.2014 r. - 31.03.2017 r.

Cele

Podstawowym celem projektu jest wsparcie działań w zakresie eliminacji barier rozwoju działań termomodernizacyjnych związanych z podnoszeniem standardu energetycznego budynków.

Projekt dotyczy zagadnień związanych z wypracowaniem metod i procedur zapewnienia właścicielom i zarządcom budynków wysokiej jakości, kompleksowej i zintegrowanej usługi budowlanej w sposób całościowy obejmującej wszystkie działania związane z termomodernizacją budynków. Metody i procedury w tym ujęciu dotyczą kwestii organizacyjnych, jak również spełnienia wymagań jakościowych dla materiałów i robót budowlanych oraz instalacyjnych.

Projekt dotyczy zatem działań związanych z opracowaniem i wdrożeniem zasad współpracy pomiędzy wszystkimi aktorami na rynku usług związanych ze wzrostem efektywności wykorzystania energii w budynkach w celu zwiększenia ilości podejmowanych termomodernizacji oraz wzrostu ich jakości w celu maksymalnego wykorzystania potencjału w tym zakresie oraz uzyskanie maksymalnych redukcji emisji CO2.

Istotnym celem projektu również jest opracowanie narzędzi i technik promocji, które będą mogły być wykorzystane w różnorodny sposób do promocji:

  • wśród właścicieli budynków/mieszkań zintegrowanej procedury prowadzącej od zaleceń SChE do działania inwestycyjnego realizującego te zalecenia,
  • wśród wykonawców robót budowlanych – zaangażowanych na dowolnym etapie w proces termomodernizacji – zintegrowanego podejścia do systemu zapewnienia dostaw i jakości usług budowlanych z wzajemnym rozpoznaniem ról i zadań podmiotów świadczących usługi, specjalistów budowlanych w zakresie zagadnień związanych z termomodernizacją w celu zapewnienia jakości i profesjonalizmu oraz zapewnienia gwarancji efektu dla właścicieli budynków.

 

Strona www projektu

www.building-request.eu

 

Konsorcjum projektu

1. THE ENERGY SAVING TRUST LTD BY GUARANTEE - Wielka Brytania
2. ADENE - Portugese Energy Agency - Portugalia
3. Austrian Energy Agency - Austria
4. Krajowa Agencja Poszanowania Energii - Polska
5. Italian National Agency for New Technologies, Energy and Sustainable Economic Development - Włochy
6. Slovak Innovation and Energy Agency - Słowacja
7. Ministry of Economic Affairs - Holandia
8. Centre for Renewable Energy Sources and Savings - Grecja
9. Flemish Institute for Technological Research - Belgia

 

Kontakt

Ryszard Wnuk
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.