Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Autobus energetyczny

logotyp 07

 

Projekt "Autobus energetyczny – mobilne centrum edukacyjno-informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu" finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Opis projektu

Autobus energetyczny – mobilne centrum edukacyjno-informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu.

 
Czas trwania

od  01.01.2014 r. do 31.12.2016 r.

Cele

Autobus energetyczny czyli mobilne centrum informacyjno-edukacyjne wyruszy w tym roku. Celem tej podróży będzie zachęcanie każdego, kto nas odwiedzi do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w życiu codziennym, tj. w domu, w pracy, w szkole, w lokalnym środowisku.

Głównym celem kampanii Autobus energetyczny jest zwiększenie świadomości społecznej odnośnie zmian klimatu, tj. przyczyn tych zmian, działań jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać. Celem projektu jest nie tylko dostarczenie informacji i udzielanie porad związanych z efektywnością energetyczną i ochroną środowiska, ale również zainicjowanie dyskusji na te tematy i wpływanie na decydentów tworzących lokalne strategie ekologiczno – środowiskowe w gminach.

Mobilne centrum informacyjno-edukacyjne znajduje się w specjalistycznie wyposażonym i przeznaczonym do tych zadań autobusie. Takie rozwiązanie zapewnia dotarcie z programem edukacyjnym bezpośrednio do mieszkańców gmin, reprezentantów władz samorządowych oraz lokalnych przedsiębiorców. Na potrzeby kampanii zakupiliśmy Autobus Man Lions City A21. W ramach realizacji projektu przeprowadzimy kampanię edukacyjną na terenie w sumie 200 gmin. Eksperci jeżdżący autobusem tworzą grupę doradczą, która oferuje nieodpłatną, niezależną i najbardziej aktualną wiedzę na tematy związane ze zmianami klimatu i efektywnością energetyczną.

Wideo relacja z konferencji prasowej rozpoczynającej projekt TUTAJ.

Działania

  • przeprowadzenie 16 kampanii w 16 województwach; każda kampania obejmie gminy w rejonie jednego z 16 województw oraz udział „Autobusu energetycznego” w wydarzeniach lokalnych, regionalnych i krajowych;
  • przeprowadzenie działań medialnych w prasie, radiu i internecie;
  • organizacja wydarzeń towarzyszących: szkoleń, warsztatów, „Dni z klimatem”, konkursu dla młodzieży, konferencji podsumowującej;
  • szkolenia dla pracowników jednostek samorządowych;
  • spotkania z przedsiębiorcami w formie warsztatów;
  • opracowanie i prowadzenie strony internetowej projektu.

Rezultaty projektu

Prezentacje multimedialne wykorzystane w "Autobusie energetycznym", artykuły prasowe oraz projekty zrealizowane podczas kampanii zostaną na trwałe zamieszczone na stronie internetowej kampanii, która będzie prowadzona przez KAPE minimum 3 lata od zakończenia projektu.

Projekt przyczyni się do podniesienia świadomości społecznej w obszarze efektywnego zarządzania energią, ochrony zasobów wodnych oraz gospodarki odpadami i tym samym przygotuje odbiorców kampanii do szybszego i łatwiejszego wdrażania konkretnych rozwiazań przeciwdziałających zmianom klimatu.

 

Strony www projektu

www.autobusenergetyczny.pl

www.facebook.com/Autobusenergetyczny

 

Kontakt

Joanna Ogrodniczuk
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.